Kromě Kaplice, Horní Plané, Soběnova, Chlumce, Hořic na Šumavě a Chlumu bude masopustní průvod procházet i Zlatou Korunou a Benešovem nad Černou.

Ve Zlaté Koruně si pořadatelé zakládají na netradičním masopustu. Každý rok se mění téma divadla, které účastníci průvodu bez jakékoliv zkoušky sehrají na návsi.

Po svatbě v roce 2006 a loňském rozvodu je letos připraveno soudní majetkové vypořádání vloni rozvedených manželů. Průvod bude vycházet v půl desáté od Restaurace Na Letné a zakončen bude od 18 hodin taneční zábavou v sokolovně. Hrát bude skupina Naležato beat.

Už v sedm hodin ráno začíná masopustní průvod v Benešově nad Černou. Koledníci vyrazí z hasičárny na místní obecní úřad, kde požádají starostku o povolení, poté se do hasičárny vrátí a vydají se na pouť po náměstí, obchodech a domech.

Ve 13 hodin začne dámská slaměná koleda. Ženy budou vystrojeny do tradičních maškar. „Po čtvrté hodině se na náměstí obě koledy setkají, budou se dohadovat, překřikovat a dokoledují společně,“ upřesnila nám odpolední program benešovského masopustu starostka obce Veronika Korchová.