„Jde o kapely, které vystupují i jinde a bezproblémově. Navíc se tu nedávno konal metalový koncert v kulturním domě a také bez problémů. Třeba z toho vznikne úspěšná tradice. S hodnocením si počkáme, až jak to dopadne,“ uzavřela. „Město pořadatelům vyšlo vstříc. Obavu nemáme ze samotného koncertu, ale z dění po jeho ukončení. Bylo nám ale garantováno, že to organizátoři zabezpečí,“ zdůraznil starosta Kaplice Ferdinand Jiskra.

„Organizátoři na nás působili solidním dojmem, ale když sem najede tisíc lidí, tak to nebude legrace. Určitě budeme spolupracovat se státní policií,“ ujistil místostarosta Jiří Havelka, který sám v minulosti patřil k nadšencům, kteří v Kaplici před rokem 89 pořádali koncerty a podařilo se jim do Kaplice dostat třeba Olympic.

Tomáš Karlík považuje obavy z koncertu a nevhodného chování návštěvníků za přehnané. „Podle mě se například mnohem více zdrogovaných lidí vyskytuje na diskotékách. Na festival si lidé jezdí užít muziku, zapařit si,“ podotkl. „Také tuto akci bereme stejně jako každou jinou takového rozsahu. Doufáme, že pořadatelé za námi přijdou a řeknou nám, jak si to celé představují,“ podotkl zástupce vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR v Kaplici Jaroslav Anděl.