Na nový obecní úřad si musejí pomalu začít zvykat Holubovští. Obec řešila podobný problém jako v sousední Křemži – kam s přibývajícími dětmi, když už školka v žádném přípradě nestačí. Nezbývalo nic jiného, než uvolnit prostory obecního úřadu, který v mateřince sídlil, pro novou třídu. Nový domov vedení obce nalezlo v kulturním domě u vlakového nádraží. Nejdříve ale bylo třeba provést rekonstrukci celé budovy.

„Před dvěma roky jsme celý objekt koupili i s přilehlým parkem. Uvažovali jsme, že do něj přestěhujeme obecní úřad, což se nakonec povedlo. Museli jsme uvolnit místo školce, rodí se tu hodně dětí a kapacita nepostačovala,“ řekl starosta obce Jaroslav Franěk.

Nový obecní úřad nyní vypadá daleko moderněji a rozsáhleji.

„Ve starém jsme měli chodbu a tři kanceláře. Tady se nám lidičky aspoň trošku proběhnou,“ usmál se Franěk.

Důchodci mohou být v klidu

Někteří starší lidé podle slov starosty měli strach, aby se na nový obecní úřad, který se nachází v prvním patře, vůbec dostali. Schody pro ně žádnou překážkou nebudou. Obec totiž myslela i na bezbariérovost, takže tam nechybí ani výtah.

„Je jedině dobře, že se obecní úřad přestěhoval. Dříve bylo málo dětí, což už dnes neplatí. Bylo jim tedy třeba uvolnit místo,“ je stejného názoru také místní Jan Struháček.

V patře kulturního domu se nově nachází i obřadní síň. V přízemí by navíc mělo vzniknout infocentrum.

Práce na obecním úřadě nejsou ještě v žádném případě hotové, přesto jdou poměrně rychle. „Zatím nám chybí udělat zábradlí a domalovat fasádu.

Venku jsme udělali také terasu, kde bude zahrádka a večer tam může hrát muzika,“ uvedl Franěk. V mezičase se musel starosta s kolegy tísnit v bývalé obřadní síni a místnostnech kolem, které poté dostalo k dispozici Mateřské centrum Holoubek, jež si muselo půjčovat klubovnu hasičárny.