Zvýšený provoz na silnicích v souvislosti s Dušičkami očekávají policisté také na Českokrumlovsku. Navzdory tomu o zvýšení počtu kontrol motorisů neuvažují.

„Objíždět v této době hroby je opravdu slast. Vždycky si náramně oddychnu, když to mám za sebou,“ říkal včera v Českém Krumlově ironicky Jiří Vinklát z Vodňan. Patří k těm, kteří kvůli návštěvě hrobů i žijících pozůstalých najede více než 300 kilometrů. „Vždycky je to klasika. Na silnice vyjíždějí sváteční jezdci, od kterých člověk neví, co má očekávat. Mě už nerozčilují, jde o to je co nejrychleji předjet, to je jediné řešení,“ dodal.

„Budeme provádět pouze běžné kontroly,“ ujistil včera vedoucí dopravního inspektorátu českokrumlovské policie Lubomír Veselý. „Je pravda, že v těchto dnech se vydávají na cestu řidiči, kteří po dlouhé době opráší své vozy. Uctít své zesnulé se totiž vydávají především starší lidé a ti mají přece jenom jiné reakce než třicetiletí motoristé. Mají pomalejší reakce a horší zrak, je s tím proto třeba počítat.“

Ovšem podle zkušeností krumlovských policistů nemají Dušičky žádný vliv na zvýšení nehodovosti. „Mezi tím není vůbec žádná souvislost. Počet dopravních nehod v té době závisí především na počasí. Motoristé by se rozhodně měli maximálně věnovat řízení, protože místy se mohou vyskytovat námrazy a je třeba mít na paměti, že to klouže i na vlhkém listí,“ varuje Lubomír Veselý.