O dva týdny oproti plánovanému termínu se zkrátila doba rekonstrukce 6,25 kilometru dlouhého úseku Objížďkové - silniceve směru na Větřní. Řidiči mohou opravenou silnici užívat bez omezení.
„Díky pěknému počasí a také díky tomu, že jsme na silnici pracovali i o sobotách a nedělích, se nám podařilo výrazně zkrátit původní termín dokončení,“ uvedl včera stavbyvedoucí Skanska DS Michal Türk.
Během zhruba dvou a půl měsíce bylo opraveno celkem 36 848 čtverečních metrů vozovky. V rámci rekonstrukce pracovníci vyfrézovali povrch vozovky, na několika místech vyspravili podkladní vrstvy silnice, usadili vpusti a poklopy kanalizace a položili dvě asfaltové vrstvy v tloušťce 50 a 70 milimetrů. Úprava se týkala i přilehlých autobusových zastávek a napojení v křižovatkách na vedlejší silnice. Rekonstrukce dále pokračovala po levém břehu Vltavy na silnici do Větřní, kde byla vyfrézována a zaasfaltována porušená místa, poté byla po celé délce čtyř kilometrů položena nová asfaltová vrstva. Investorem projektu v hodnotě téměř 28 miliónů korun byl Jihočeský kraj.