Květy svaté Barborky nesl název malý happening, který v předvečer svátku sv. Barbory uspořádalo na českokrumlovském Ostrově sdružení Kalamandra.
Členové sružení pozvali všechny zájemce k tvorbě obrazu z plsti, což rozhodně nevidí každý den.

„Máme zkušenosti s prací s plstí z dílny se zdravotně postiženými lidmi. Nápad na zhotovení tohoto obrazu sv. Barbory vznikl díky tomu, že jsme chtěli nějakým způsobem upozornit na katastrofální situaci v Čechách kolem ovčí vlny,“ řekla Anna Nowáková, hlavní aktérka výroby neobvyklého obrazu. „Snažíme se dosáhnout toho, aby lidé měli víc chuť s vlnou pracovat, protože v současnosti jde jinak všechna vlna z českých ovcí na kompost, pálí se nebo jinak likviduje,“ líčila, zatímco z plsti vytvářela hlavu světice třímající zelenou ratolest a občas obraz prolévala teplou mýdlovou vodou, aby se vlákna pospojovala.

V úvodu všem připomněla pověst o svaté Barboře. „Víte někdo, proč se slaví a udržuje tento svátek?“ zeptala se. „Já znám jenom písničku Barborko, Barborko …,“ přiznala s úsměvem jedna z divaček. Navzdory snaze Anny Nowákové se kolemstojící diváci příliš do výroby obrazu nezapojovali a raději jenom přihlíželi.

Když byl obraz zhruba dokončen, Anna jej srolovala do válce kolem pevné tyče, zabalila, zapřáhla za koně a pak se celý průvod, v němž nechyběla svatá Barbora v bílém hábitu, která lidem rozdávala větvičky barborky, vydal do ulic města. Obraz v podobě válce se za koněm kutálel po zemi. „Tím válením se to ufilcuje, srazí, podobně jako svetr v pračce,“ vysvětlila Anna Nowáková. „Doma ještě budu muset obraz samozřejmě doladit.“

Pak bude 13. 12. vydražen v českokrumlovském Travelers´ Hostelu. Výtěžek z dražby je určen pro chráněnou dílnu, která v Českém Krumlově doposud chybí.