Nezaměstnanost tak oproti předchozímu měsíci vzrostla z 6,19 na 6,8 procenta.

Ta představují 2620 uchazečů o práci, mezi kterými je 1352 žen, 61 mladých lidí do 18 let věku a 410 lidí zdravotně postižených.

Přesně přišlo nově na úřad práce 665 lidí. „To je opravdu hodně. Ale na druhé straně jich 427 práci našlo, což je také hodně. Takže byl v evidenci veliký pohyb a průměrná nezaměstnanost se nijak dramaticky nezvýšila,“ podotkl včera vedoucí oddělení trhu práce Luboš Mlčák z českokrumlovského úřadu práce.

Mezi nově příchozími, kteří ztratili práci, jednoznačně převládají zedníci. A to hlavně omítkáři; z třiapadesáti přihlášených se během ledna nepodařilo najít místo ani jednomu. Jejich řady ale doplňují i tesaři, betonáři či stavební montéři. Další velkou skupinu tvoří kuchaři a číšníci, kterých je 52. Z nich se podařilo zase najít uplatnění asi deseti. „Mezi nově příchozími je také hodně prodavačů. Třicet jich přišlo, ale patnáct si našlo místo,“ řekl Luboš Mlčák. „Tady sehrálo významnou roli otevření Tesca, které si z lidí přihlášených na úřad práce postupně vybralo více než padesát lidí.“