Otravám zvířat v okolí Kaplice, které má na svědomí doposud neznámý travič, ještě neodzvonilo. O víkendu málem uhynul další pes.

„Bohužel travič udeřil znova. Stalo se to o kus dál od lokality, která je označena výstražnými cedulkami,“ řekl včera kaplický strážník Václav Klimeš. „Naštěstí veterinář psa zachránil. Je to hrozné pro psa i jeho pána, je to trápení zvířat,“ dodal.

„Byli jsme venku na procházce na louce naproti sídlu Správy a údržby silnic,“ vyprávěl včera Štefan Papaj, majitel německého ovčáka Dennyho. Běhali, hráli si a cvičili. „Už cestou zpátky ale bylo vidět, že s Dennym není něco v pořádku. Šel tak nějak stranou, zavadil o plot. Doma najednou padl na zadek a kolem huby se mu objevila pěna.“ Veterinář Dennymu píchl injekce. „Nesměl jsem Dennyho nechat usnout. Byly to hrozné nervy. Chuděrka, bylo mu teprve 11 měsíců, pořádně si nic neužil,“ říkal Štefan Papaj, šťastný, že to dobře dopadlo.

„Vyžádali jsme si spolupráci sousedních oddělení policie, kriminálky, vyslechli řadu lidí, některé i u nás na oddělení, ale pořád nemáme nikoho podezřelého,“ sdělil vedoucí Obvodního oddělení policie v Kaplici Vladimír Boledovič. „Je to otázka, proč to někdo dělá. Důvody mohou být různé.“

Více ve středečním (3. dubna) vydání Českokrumlovského deníku.