Na předchozím jednání zastupitelstva města otevřel zastupitel Jan Vopat otázku nepořádku v Městského parku. Ten má většinou na svědomí jen několik málo jedinců. Ať už jsou to bezdomovci, kteří si do parku přijdou vypít své laciné víno a odejít už nedokážou. Nebo naopak lépe situovaná omladina, ovšem z téhož důvodu.
„Chtělo by to radikálně zpřísnit režim,“ zdůraznil Vopat.
„Není to záležitost jen posledních měsíců, to se opakuje vždy během sezóny od jara do podzimu,“ nastínil velitel městské policie Jan Šítal. Nejkritičtější situace bývá kvůli různým partám především v nočních hodinách. Výjimkou nebývá ani to, že si tam někdo rozdělá i oheň.
Z pohledu občanů i turistů je Městský park jediné místo poblíž centra, kde by se mohli projít nebo si odpočinout uprostřed zeleně a klidu dál od nějaké dopravní tepny nebo rušnějšího místa. Dalším takovým místem je zámecká zahrada, která je ale poněkud z ruky.
„Odpadkových košů je v parku dost, takže za případným nepořádkem je neukázněnost a nezodpovědnost,“ upřesnilaVlasta Horáková z městského odboru životního prostředí. Od jarních měsíců se veškerá plocha parku musí uklízet každodenně. „Aktuálně dohledáváme, jaké jsou režimy a provozní řády u podobných nebo stejných zařízení jinde v republice.“
Je zpracována i studie na revitalizaci Městského parku.

Více v pátečním (25. května) vydání Českokrumlovského deníku.