Valná hromada Českokrumlovského rozvojového fondu, která jednala v posledních červnových dnech, zhodnotila hospodaření této městské společnosti za loňský rok. „Většina plánů se podařila zrealizovat. Co se nepodařilo, to bylo řešení budoucnosti objektů bývalého objektu ZZN Plešivec,“ konstatoval starosta Luboš Jedlička. „Všechny ostatní projekty, tedy například Ateliér Seidel, běží podle plánu a konkrétně v tomto případě termín jeho otevření, tedy květen 2008 by měl být splněn,“ připomněl starosta.

Rada města zároveň schválila záměr, aby fond začal pracovat na vybudování odstavného parkoviště nákladních automobilů na městských pozemcích v lokalitě Domoradice v průmyslové zóně. Fond by měl zahrnout tento projekt do podnikatelského záměru už na rok 2007.

„Na území města nechceme dělat jenom represi, ale chceme vytvářet i podmínky k řešení nějakého problému,“ připomněl možnosti starosta města. Tímto krokem chce město zamezit divokému stání nákladních automobilů u ZZN, na autobusových zastávkách nebo v jiných místech. V minulých letech byla tato možnost v této oblasti parkování několikrát nabízena různým podnikatelským subjektům. To se ale nesetkalo se zájmem.

Podrobnosti naleznete na stranách pondělního (9. července) Českokrumlovského deníku.