Pouhých 14 dětí se letos dostavilo k zápisu do prvních tříd na Základní škole Linecké Český Krumlov. I přes to toto neradostné číslo vedení školy těší, dříve byl totiž počet dětí ještě nižší. Co je příčinou?

„Doplácíme na dvě věci. Jednou je vylidňování centra, které je naší spádovou oblastí. Žije tu opravdu málo lidí, což naši školu uvrhuje do stavu nouze o děti. Druhý problém je pěší zóna, která končí na začátku úrovně školy,“ řekl ředitel Karel Dvořák.

Posunutí začátku pěší zóny by jistě mnoho lidí potěšilo, vedoucí odboru dopravy Miroslav Hála však upozorňuje, že by taková situace nebyla úplně ideální.
„Začátek pěší zóny byl situován do míst, kde se mohou motoristé bez problémů otočit. Kdyby začínala u Benešova mostu, tak by se museli otáčet na místě, kde nemůže motorista uhnout,“ vysvětlil Hála.

Bezbariérovost

Vedení školy vidí svoji budoucnost hlavně v bezbariérovosti, které pomáhá zvláštní výtah zřízený městem za jeden a půl milionu korun.

Chápe vedoucí odboru dopravy nápad ředitele ZŠ Linecká? Jakou vizi má Karel Dvořák v souvisloti s bezbariérovostí školy? Čtěte v Českokrumlovském deníku dnes, v pátek 29. února.