Více než 600 nových lidí bez práce se přišlo v lednu přihlásit na Úřad práce v Českém Krumlově. Nezaměstnanost tak oproti předchozímu měsíci vzrostla z 6,19 na 6,8 procenta.

To znamená, že úřad práce na konci ledna evidoval 2620 uchazečů o práci, mezi kterými je 1352 žen, 61 mladých lidí do 18 let věku a 410 zdravotně postižených. Přesně přišlo na úřad práce 665 nových lidí. „To je opravdu hodně. Ale na druhé straně jich zase 427 práci našlo, což je také hodně. Čili byl v evidenci velký pohyb lidí a v důsledku toho se nezaměstnanost nijak dramaticky nezvýšila,“ řekl vedoucí trhu práce Luboš Mlčák z českokrumlovského úřadu práce.

Při pohledu na obce Českokrumlovska se do nejhorších čísel opět vrátila Pohorská Ves, která se svými 25,3 procenta nezaměstnanosti, tedy 41 nezaměstnanými, po nějaké době opět vystřídala na nechvalně prvním místě Světlík. Ten vykazuje nezaměstnanost 24,2 procenta, za nimiž se skrývá 31 uchazečů.

„Z mikroregionů je na tom výrazně nejhůř Hornoplánsko, kde se míra nezaměstnanosti dostala na 11,1 procenta. Z toho je vidět, že hornoplánský region je opravdu závislý na cestovním ruchu,“ řekl Luboš Mlčák z českokrumlovského úřadu práce.

Podrobnosti si můžete přečíst v pátečním (22. února) vydání Českokrumlovského deníku.