Nová policejní auta již dorazila na Českokrumlovsko.

Stojí na dvoře Okresního ředitelství Policie ČR a čekají na své rozdělení na obvodní oddělení v okrese a další policejní útvary. Na dvoře je seřazeno osm zbrusu nových vozů Škoda Octavia typu combi nebo hatchback a jeden Volkswagen Transporter.

„Přidělování aut pro Územní celek Český Krumlov se děje ve dvou fázích. Celkem máme dostat dvanáct vozidel a onen transportér. Jsou to auta dvou výkonnostních typů,“ přiblížil dopravní referent policie Radek Hlávka. Policisté si ale ještě chvíli počkají, než začnou nová auta využívat. Nejprve je třeba nová vozidla vybavit vším potřebným příslušenstvím a technikou. K policistům by se tedy měla dostat zhruba v první polovině ledna.

„Tato auta jsou samozřejmě lepší, modernější, větší a prostornější, ale hlavně bezpečnější než dosavadní služební auta policie,“ řekl Radek Hlávka.
Jak se osvědčí nové označení policejních aut se žluto–modrými pásy, se ukáže až během provozu v praxi.

„Auta jsou to určitě lepší. Alespoň už nebudeme za chudáky. Ta auta lépe vypadají, zvyšují image policie. Jaká budou po technické stránce, uvidíme,“ míní policista Martin Jílek z Obvodního oddělení Policie ČR v Českém Krumlově. „Ale Škoda Octavia je velice slušné české auto, které má dobrý zvuk i ve světě,“ věří. „Totéž jsou i volkswageny. S nimi jsme doposud neměli žádné problémy, jsou to spolehlivá auta.“

Přestože nová auta stojí seřazená na dvoře okresního ředitelství, sami policisté si je ještě moc neprohlédli. „Kluci nemají ani čas si je prohlížet, tak se na ně dívají, jenom když jdou kolem,“ podotkl s úsměvem nadporučík Jílek. „Ani ještě nevíme, kam která jdou,“ dodal.

V této první vlně mají nová auta získat dopravní policie a všechna obvodní oddělení v regionu kromě Kremže, na kterou spolu s dalšími útvary dojde v druhé vlně přidělování aut v březnu. Policie bude stará auta obměňovat postupně, takže na silnicích Českokrumlovska, stejně jako jinde v republice, se budou kromě nových aut pohybovat i vozidla v původní dobře známé zeleno–bílé barvě.