Přes osm milionů korun vybere českokrumlovská nemocnice za letošní rok na poplatcích ve zdravotnictví. Peníze jsou postupně využívány pro zlepšení komfortu celé nemocnice.

„V hospodářské oblasti se nám letos velice dařilo, čemuž poplatky nesporně přispěly. Říci ale, že se nám dařilo čistě jenom kvůli poplatkům, by nebylo přesné. Hospodaření nemocnice za rok 2008 by mělo kladný výsledek nezávisle na poplatcích,“ řekl ředitel českokrumlovské nemocnice Josef Kučera.
Díky dobrému hospodaření letos nemocnice zvládla udělat projekty, které plánovala na více let, například vyměnit matrace v celém lůžkovém fondu.

„Nové matrace mají kromě pohodlí hned několik výhod. Mohou se například omýt, což je samozřejmě výhoda, protože se s nimi nemusí do prádelny. Je také dobré, že mají čtrnáct centimetrů na výšku, tudíž se neproleží,“ řekla hlavní sestra Dana Podholová.

Další důležitou akcí byla oprava oplocení areálu, která odstartovala projekt na zajištění bezpečnosti areálu.

„Dlouhodobě se také připravujeme na akreditaci nemocnice, díky čemuž pro nás plynou různá zadání. Museli jsme zajistit například nové vizitové multifunkční vozíky, které užíváme mimo jiné k podávání léků a uchovávání dokumentace zabezpečeným způsobem. Těch věcí je více,“ řekl Kučera.

Mnohým lidem určitě vrtá hlavou, kam peníze vybrané na popaltcích jdou. „Abych řekl pravdu, tak nevím, na co peníze z poplatků vlastně jsou. Napadlo mě, že nejspíš na přilepšení doktorům,“ usmíval se českokrumlovský Daniel Kovář. „Pokud opravdu zvyšují komfort nemocnice, jsem jedině rád,“ dodal.