Více než osm set volných míst měl na konci března v nabídce Úřad práce v Českém Krumlově. Z nich 351 v uplynulém měsíci přibylo nově.

Na trhu práce panoval pohyb. Zatímco například z Vojenských lesů a statků Horní Planá se po propuštění přihlásilo na úřad práce devět lidí a z prodejny Tesco osm, ovšem jiní čtyři uchazeči do Tesco naopak nastoupili, stavební firma Swietelsky po zimě přijala opět hodně pracovníků. Také firma ve Světlíku nabrala devět lidí.

V březnu klesla nezaměstnanost na Českokrumlovsku na 6,1 procenta. To znamená, že o práci se na konci měsíce ucházelo 2 351 zájemců.

Mezi nimi bylo 1242 žen, 58 mladých lidí do 18 let a 378 zdravotně postižených. Z celkového počtu 893 uchazečů pobíralo podporu.

Nezaměstnanost v březnu klesla ve všech regionech v republice. Na Českokrumlovsku úbytek činil 7,7 procenta.

Na jedno volné místo připadalo 2,8 uchazeče. Pro představu – nejvíce uchazečů na jedno místo, a to 13,3, měl okres Jeseník, nejméně – 0,3 uchazeče – okres Praha Východ, což znamená, že v této části Prahy připadají na jednoho uchazeče tři místa. Sedm okresů v republice má více volných míst než uchazečů. Do těch má ale Českokrumlovsko hodně daleko.

V regionu je teď největší poptávka po švadlenách, kterých by zaměstnavatelé brali 146. Dále tradičně více než stovku kovodělníků včetně svářečů. V oblasti gastronomie je veliká sháňka po číšnících a servírkách. Na úřadu práce na ně v nabídce čeká 62 míst. „V dubnu bude na tyto profese ještě větší nápor,“ předpovídá Luboš Mlčák z oddělení trhu práce českokrumlovského úřadu práce. „Také pro zedníky a ostatní stavební profese je tu 62 volných míst,“ dodal.
„Čekám, že v dubnu nezaměstnanost ještě klesne a přiblížíme se ke 2000 uchazečů,“ doufá Luboš Mlčák.