„Rádi bychom rekonstrukci samozřejmě dokončili do pouti, ale nevypadá to, že se to povede. Nic se nestane, hlavně aby skončila do konce roku,“ říká starosta Jiří Štěpánek.
Oprava hřbitova se plánovala hromadu let. Jelikož byl ale hřbitov majetkem církve, tak musela obec nejdříve usilovat o převedení do svého vlastnictví. Až poté se mohlo začít více plánovat.
První práce se začaly dělat v roce 2002. Největším projektem byla oprava márnice v roce 2004, která vyšla na 200 tisíc korun. Na hřbitově je problém se spodní vodou, takže se musela márnice nejdříve odkanalizovat. Následovala oprava hřbitovní zdi, která stála 165 tisíc korun. Celkem se zatím do hřbitova investovalo 425 tisíc korun.
„Původně jsme dostali nabídku, že nám firma opraví márnici za půl milionu, tak jsme si řekli, že si to uděláme postupně sami. Žádali jsme o granty a neuspěli jsme. Od Unie česky a německy hovořících zemí jsme dostali 100 tisíc. Všechno ostatní je z obecního. Do hřbitova se prostě musí investovat.“
Jednotlivé práce se určovaly podle peněz. Nyní zbývá dodělat hřbitovní zeď. Obec usilovala i o grant na opravu kříže, který se nachází uprostřed hřbitova, ale neuspěla.