Kamerový systém dorazí po Novém roce do Přídolí. Podle původních předpokladů si měl na řádící vandaly posvítit již koncem tohoto roku, ale zastupitelé nakonec rozhodli, že ho zařadí až do nového rozpočtu.

„Museli bychom kvůli němu dělat rozpočtovou změnu. Nový rok je stejně za dveřmi. Hned jak sleze sníh, tak je nutno s nimi počítat,“ potvrdil včera starosta obce Jiří Štěpánek.

V blízkých dnech by měla do Přídolí přijet firma, která by vedení obce předvedla, co všechno kamery vlastně umí. Přes samotným spuštěním je budou mít tedy řádně vyzkoušené.

Důkazní materiál

Záznam z kamery může posloužit také jako důkaz pro policii.

„Pokud policie přijede a bude chtít důkaz, tak ho samozřejmě poskytneme,“ řekl Štěpánek.

Přídolí se poslední dobou potýká s nekalými živly. To byl hlavní impuls k odsouhlasení nákupu kamer.

„Pokud je problém některá místa uhlídat, tak jsou kamery asi jediné řešení. Vandalové si dají větší pozor, když bude v obci kamerový systém,“ souhlasí s kroky obecního úřadu místní Zbyněk Sýkora.

Kolik kamer v obci bude, nechce zatím starosta ventilovat. Stejně tak nejsou známa ani místa, která budou pod dohledem. Štěpánek nevylučuje ani přítomnost webové kamery.

„Budeme mít nové internetové stránky, tak bychom tam okýnko na webovou kameru mít mohli. Ty kamery nejsou ani moc drahé. Ta je ale zatím jenom teorie, žádná jednání ještě neproběhla,“ řekl starosta.

Přídolí by se mělo stát prozatím nejmenší obcí na Českokrumlovsku, která bude mít na začátku obce upozorňující ceduli na kamerový systém. O kamerách přemýšlí už také například Brloh nebo Zlatá Koruna.