Za životně důležité považuje vedení obce Zlatá Koruna řešení kanalizace v historické části. Poslanci a senátoři to tak ale nejspíš nevidí. Žádost o dotaci totiž opět zamítli.

„Důvod, proč naše žádost neuspěla, ještě nevíme. Čekám na oficiální vyjádření, poté uvidíme, zda se třeba odvoláme. Doporučení Státního fondu životního prostředí jsme měli, žádost byla dostatečně odborně posouzena, přesto zase nic. Pak se všichni diví, že se nečerpají dotace,“ řekl starosta obce Milan Štindl.
Megalomanská akce by měla spolknout 35 milionů korun, což je samozřejmě pro obec s rozpočtem sotva se dotýkajícím sedmi milionů, naprosto nereálné. Dotace jsou tedy jedinou možností.

Od rekonstrukce kanalizace se odvíjí mnoho dalších projektů. „Docela nás to mrzí, protože to brzdí všechno ostatní. Na kanalizaci navazují úpravy veřejného prostranství a několik dalších akcí. Nehledě na to, že nám rekonstrukci ukládá i legislativní povinnost, protože jsme v CHKO. Kde na to ale máme vzít prostředky, už nám nikdo neřekne,“ dodal Štindl.

Zamítnutí žádosti zklamalo i samotné občany. „Připadá mi to už směšné, jako by Zlatá Koruna nikoho nezajímala,“ rozčílil se pan Mirek.