Úprava středu náměstí nebo další etapa přestavby bývalého pivovaru na Bělidle jsou některé z náročných cílů, které má před sebou město Kaplice. Kapličtí by potřebovali miliony korun, aby mohli uskutečnit vše, co mají naplánováno a hlavně na co již mají připravené projekty.

„V tomto kole usilujeme o dotaci na úpravu šaten, bezbariérového přístupu a jídelny v budově gymnázia, která vyjde na více než deset milionů korun,“ řekl starosta Kaplice Ferdinand Jiskra. „Dále na úpravu středu náměstí, na kterou v rozpočtu počítáme se zhruba 13 miliony korun, druhou etapu přestavby bývalého pivovaru v multifunkční turistické ubytování. Tady žádáme o dotaci ve výši 56 milionů korun,“ vypočítával.

Tím ale výčet žádostí o peníze z ROP zdaleka nekončí. Zahrnují požadavek na 10,5 milionu korun na revitalizaci městského parku, 15,5 milionu na rekonstrukci komunikací ve městě, 7,9 milionu na modernizaci tří mateřských škol a také 2,5 milionu na modernizaci sportovišť, tělocvičny ZŠ Fantova a dětského hřiště u ZŠ Omlenická. A v neposlední řadě ještě o 25 milionů korun na vybudování rekreačního parku v zóně, kde v budoucnu vznikne plavecký bazén.

Další vyjádření starosty Kaplice Ferdinanda Jiskry a názor občana města si přečtěte v Českokrumlovském deníku dnes, v úterý 18. března.