Podle vedoucí útulku Vladimíry Garajové je to oproti loňskému roku jednoznačný nárůst. „Pravda je, že podstatná část jich byla pouze zatoulaných, které si majitelé dohledali v několika málo dnech,“ dodala Garajová. Podle ní si ale v současné době pořizuje zvířata, především psy, více lidí, než dříve. Pak ale často nevědí, co s nimi. „Je hezké si psa pořídit, ale chce to také dopředu přemýšlet jestli s takovým zvířetem má člověk zkušenosti a jestli se o něj vůbec dokáže dlouhodobě postarat.“

V takových případech se mohlou lidé obrátit na útulek i s žádostí o radu ohledně případného výcviku zvířete.

Českokrumlovští radní v pondělí také odsouhlasili finanční příspěvek na úhradu částečných úprav útulku. „Starší výběhy mají nový pískový povrch a hotový je už také úplně nový výběh. Chystá se vylepšení technického zázemí a lepší odvodnění výběhů,“ upřesnila včera Vladimíra Garajová.

Českokrumlovský útulek byl otevřen v roce 2004 a kromě města Český Krumlov se na financování jeho výstavby podílely i Kaplice a Kamenný Újezd. Svým finančním příspěvkem si tak předplatily služby spojené s umístěním opuštěných zvířat ze svých katastrů.