Jejím cílem je seznámit občany a podnikatele s územím města, vyslechnout jejich připomínky a názory, zodpovědět případné nejasnosti. PUPík by měl splňovat funkci snadnější komunikace.

„Doteď si museli občané územní plán vyhledat, následně přijít na městský úřad, kde si museli opatřit příslušné formuláře a k územnímu plánu se vyjádřit," řekl starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. „Nyní si může každý občan z pohodlí svého domova najít v územním plánu prostor, který ho zajímá 
a vznést k němu námitku."

Dalibor Carda dodal, že ke každému územnímu plánu je ze strany veřejnosti vždycky spousta připomínek, které se musejí vyřídit přesně podle zákona. „Je správné, že se lidé takto vyjadřují a mají o své město zájem," pokračuje starosta, „samozřejmě nemůže být schválen každý jejich návrh. O tom už rozhoduje odborná komise a zastupitelstvo."

Již na jaře tohoto roku informovalo město Český Krumlov o první fázi pořizování nového územního plánu. Výsledkem je dokument nazvaný Český Krumlov, územní plán – Doplňující průzkumy a rozbory.

Dokument obsahuje textovou část a tři výkresy. Výkres limitů, problémový výkres, výkres topografie 
a kompozičních vztahů. Pomocí aplikace PUPík, která byla spuštěna minulý měsíc na oficiálních webových stránkách města Český Krumlov, si můžete tyto dokumenty prostudovat.

„Všechny dotazy budou zodpovězeny na e-mailovou adresu," ujistila mluvčí města Olga Kneiflová.