Peníze na prodloužení vodovodu z Přízeře do Rožmberka budou muset v příštím roce vyčlenit v rozpočtu zastupitelé města, aby se vodovodní kohoutky neocitly na suchu.

A to i přesto, že vodovod a vodní zdroje se tu budovaly v roce 1993. Tehdy měli obyvatelé města vody dostatek. Od té doby v Rožmberku ale přibylo tolik restauračních zařízení a penzionů, že se pitné vody začalo nedostávat. Situaci podtrhlo letošní sucho. Aby obyvatelé města nedostatek vody nepocítili, muselo město nechat vodu do vodojemu dovážet z vodních zdrojů v Přízeři. Toho se naštěstí ujali dobrovolní hasiči, jinak by se městečko nedoplatilo. „Navezli více než 70 cisteren a odvedli více než 200 hodin dobrovolné práce,“ oceňuje starostka Rožmberka nad Vltavou Vladimíra Kolářová.

„Situaci nutně musíme řešit. Kromě prodloužení vodovodu posílíme vodní zdroje a propojíme oba vodojemy v Rožmberku. Turistů přijíždí čím dál víc. Vždyť třeba od loňska přibyl například penzion vybudovaný z rodinného domku, z jednoho dvojdomku se stala ubytovna. Za tyto dva prázdninové měsíce narostla spotřeba pitné vody o 1800 kubíků,“ podotkla.

Podrobnosti čtěte v dnešním (čtvrtek 20. září) Českokrumlovském deníku.