Zatímco kolem Vltavy v Loučovicích se činili dospělí soutěžící Eggenberg cupu 2007, břeh kolem Layreráku ve Velešíně obsadili kluci a dvě dívky, kteří se snažili ulovit co největšího šupináče.
„Dnešní závody jsou v rámci dětského dne určené pro všechny děti , které si chtějí zachytat a mají své vybavení,“ řekl vedoucí kroužku Ota Neubauer. Rybáři před závodem obohatili rybí obsádku Layreráku ještě čtyřiceti kapry o velikosti 2,5 až tři kilogramu. „Kromě nich jsou tu i amuři, okouni, možná i líni. Také několik kousků pěti šestikilových kaprů a dokonce jeden sumec. Kdo ho chytí, má vyhráno, sumec už by mohl mít takových šedesát sedmdesát centimetrů,“ říkal s úsměvem Ota Neubauer.
Zatím se nejvíc dařilo třináctiletému Lukášovi , ze kterého se vyklubal Neubauerův syn. Právě vytáhl dalšího kapra. „Tak ještě alespoň tři,“ přál si . Do té chvíle měl na svém kontě tři kapry a dva amury.. „Jak na ně, mi poradil bratránek. Je tu bahno, proto návnada musí plavat, vznášet se nad ním, aby ji ryby viděly,“ prozradil.