Šest a půl metru by měřila ryba poskládaná z úlovků Ladislava Švandelíka z Větřní, vítěze VII. ročníku Svatováclavských rybářských závodů, které uspořádala Místní organizace Českého rybářského svazu Křemže na rybníce v srdci Holubova.

Vítěz má být na své vítězství co hrdý, protože břehy holubovského rybníka se v pátek ocitly doslova v obležení rybářů. Ladislav Švandelík zvítězil v konkurenci 111 rybářů, ale i rybářek. „S účastí jsme náramně spokojeni. Navzdory hroznému počasí, zimě, větru a dešti, přišlo jenom o šest lidí méně než loni,“ pochvaloval si jeden z organizátorů Petr Pešl z Křemže.

Ačkoliv křemežští rybáři do rybníka před závody nasypali 75 kilogramů lososovitých ryb, tedy sivena a pstruhů, a čtyři metráky kapra a bílé ryby, většina rybářů neradostně konstatovala, že ryby moc neberou. Do odpoledne marně čekala na úlovek i sedmašedesátiletá Marie Vlčková z Dačic. „Dnes ryby nemají chuť. Myslela jsem, že si odtud odnesu alespoň jednu, ale nechtějí jít,“ říkala s úsměvem žena, která chytá už 35 let a nejraději rybaří v noci. Jako dítě vyrůstala u řeky a rybaření měli v rodině. „Děda byl pytlák na teleckým panství. Tatínek také rybařil a dnes jsem tu se synem a synovcem,“ potvrdila.

Celý článek hledejte v Českokrumlovském deníku dnes, v pondělí 1. října.