neděle 10:00: Dnešní noc a dopoledne proběhly na silnicích Českokrumlovska v klidu. Nestala se žádná dopravní nehoda a silničáři mají první sníh letošní zimní sezony pod kontrolou. Komunikace jsou sjízdné.
sobota 16:40: Silnice prvních a druhých tříd jsou na Českokrumlovsku sjízdné. Pouze v oblasti Lipenska, především na trase Černá v Pošumaví, Frymburk, Lipno nad Vltavou, Přední Výton leží na silnicích uježděná vrstva sněhu. Bez zimních pneumatik sjízdná jen velmi obtížně. Na Lipensku většinu dne mírně sněžilo.

Podle sdělení operačního důstojíka Policie České republiky se sobota obešla během dne bez dopravních nehod.
sobota 12:00: Mezi Černou v Pošumaví a Lipnem nad Vltavou se místy tvoří sněhové jazyky, trasa je ale posypána inertním materiálem a bez větších problémů sjízdná. Řidiči by si měli dát pozor u Milné, kde je povrch zledovatělý a klouže.

sobota 09:00: „Ve vyšších polohách jsou na silnicích ještě zbytky ujetého sněhu, maximálně do pěti centimetrů. Na většině silnic první i druhé třídy jsou maximálně dva centimetry, nebo už žádný,“ míní službukonající dispečer.

Veškerá dostupná posypová technika vyjela v noci do celého českokrumlovského regionu. „Máme vytyčených 20 tras a na nástup zimy už jsme připraveni,“ potvrdil v pátek Martin Lepeška, technický náměstek českokrumlovské Správy a údržby silnic.

Předpověď počasí podle něj nezklamala, takže ihned odpoledne a v noci z pátku na sobotu mohly sypače vyrazit.

Podle sdělení Policie České republiky se noc z pátku na sobotu a sobotní ráno obešly bez dopravních nehod. Všechny silnice v českokrumlovském regionu jsou sjízdné, včetně pověstného netřebického kopce na E 55.

Příprava sezony na Lipně je ve finiši

V lipenském Ski areálu využili počasí k zásadním přípravám na zahájení zimní sezony. "Zasněžovací stroje budou v provozu možná celý týden," uvedl Luboš Krejza s tím, že zároveň vrcholí zatěžkávací zkoušky dalších nových lanovek na kramolínských sjezdovkách.

"Do oficiálního zahájení zimní sezony pátého prosince bychom měli mít vše připraveno," dodal Krejza.