Většina malých sjezdovek v regionu je již připravena na nápor sněhu i lyžařů. „Na lyžařskou sezonu už je vše nachystané,“ potvrdil včera vlekař brložského Ski klubu Rohy. „Dnes už v Brloze poletovaly vločky – sedláci. Přece jenom jsme tam v 800 metrech nad mořem,“ konstatoval.

Pro letošní sezonu Brložští vylepšili vlek z hlediska bezpečnostních elektronických prvků a doufají, že konečně uplatní rolbu, kterou mají již druhým rokem, ale kvůli nedostatku sněhu její kvality při úpravě zasněženého svahu lyžaři ještě nemohli ocenit. „Takže lidé možná ani nevědí, že rolbu máme,“ podotkl Jiří Tancer.

„I my jsme na frymburské Martě na zimu připraveni, ve Frymburku prý sněží!“ hlásil včera Zdeněk Janáč z moře v Chorvatsku.
Veliké změny chystá Václav Mazák na sjezdovce ve Věžovaté Pláni. „Vyslyšeli jsme nářky lyžařů, že když přijdou lyžovat až odpoledne, je pro ně cena velice nevýhodná, a instalovali jsme k vlekům turnikety. To umožní zavést několik druhů jízdného včetně dvouhodinových permanentek. Každý si bude moci zvolit, co jemu vyhovuje, a opravdu tím lyžaři výrazně ušetří,“ je přesvědčen Václav Mazák.

Kromě toho je na svahu Kozí pláně rozpracovaná nová sjezdovka. „Nejde o prodloužení sjezdovky již existující. Bude to nová sjezdovka, která povede kolem lesa a bude dlouhá 750 metrů. Jenom nevím, jestli nám počasí dovolí ji včas dokončit,“ řekl majitel sjezdovky.

Zasněžovat se chystá hned, jak to teploty umožní, a to ve výšce 720 metrů nad mořem, kde si chce vytvořit hromady sněhu do zásoby.