Více než tisícovka natěšených lyžařů si o víkendu nenechala ujít první lyžování v lipenském skiareálu. Ten se v pátek slavnostně otevřel po náročné rekonstrukci, která stála dvě stě milionů korun.

V sobotu sice teploty vystoupaly nad nulu, takže sníh trochu ztěžkl a dole u nástupu na lanovku lyžaři chodili v blátě, ale lyžování si pochvalovali. „Přijeli jsme před chvílí a celý areál včetně sjezdovek jsme si právě prošli,“ říkaly večer rodiny Bémova a Doležalova z Třebíče, které jezdí na Lipno už deset dvanáct let. „Je to bomba. Je to perfektní, přebudování areálu náramně prospělo. Moc se na zítřejší lyžování těšíme, jenom aby nepršelo,“ obávaly se trochu.

A právě to se stalo. Jenomže zatímco v nižších polohách regionu v neděli pršelo, v Lipně nad Vltavou padaly sněhové vločky. „Se zahájením sezony jsme spokojení. Povedlo se, přálo nám počasí, obzvláště dneska, kdy připadlo sedm až deset centimetrů sněhu a teď přituhuje, takže podmínky na lyžování budou dobré,“ pochvaloval si včera večer ředitel společnosti Lipno Servis Luboš Krejza.

„Potěšilo nás, že lidé, se kterými jsme hovořili, novinky opravdu ocenili, včetně většího pohodlí, a líbí se jim hlavně prodloužení sjezdovek na východní straně kopce. Denně tu teď lyžovalo zhruba pět set lidí,“ dodal.

Spokojené byly i děti. „Jezdilo se nám docela dobře. Lyžovali jsme na Jezerní sjezdovce, místy to bylo v sobotu trochu vydřené. Byla to letos naše první lyžovačka, hrozně jsme se těšili, vůbec jsme se nemohli dočkat,“ svěřili se desetiletí Vít Šeda z Loučovic a Kristýna Janourová z Českých Budějovic, kterým přizvukoval pětiletý Ondřej Šeda.

„Hlavní nápor očekáváme před vánočními svátky. Teď je to pohodové lyžování, ale to bude díky zvýšení kapacity potom také. Nejvíc nás těší kladný ohlas, to je pro nás ta největší satisfakce za ty obrovské investice do areálu,“ řekl Luboš Krejza.

V lipenském skiareálu se nyní jezdí denně od 9 do 16 hodin a od 18 do 21 hodin čeká lyžaře večerní lyžování nově na Jezerní sjezdovce dlouhé 1300 metrů, která je nahoře vylepšená o prudší rozjezd.