Po partě chlapů, kteří v Českém Krumlově čistí Havraní skálu, musí sama vystoupat nahoru a poté slaňovat dolů a procházet centimetr za centimetrem odrolený skalní masiv, zdali náhodou ještě někde nezůstala volná škvírka, uvolněný blok nebo kámen.

„Zatím chlapi pracují dobře, lépe se to snad ani udělat nedá,“ dodala včera sama Bohádková. Horolezení má pochopitelně nejen v popisu práce, ale i jako svůj koníček. Dá se říci, že rodinný, protože její manžel je nadšeným speleologem. „Nejvýš jsem byla na tatranském Lomnickém štítu. A co je na tom nejtěžší? Zvolit si správnou cestu nahoru a také se na skále udržet,“ okomentovala své skalní horolezecké výkony Bohádková.

Podle vlastních slov chce parta horolezců ze Stavební geotechniky dokončit práce na třetí etapě sanace Havraní skály v prvním říjnovém týdnu. Záleží však také na počasí. „Nejvíc nás mohou brzdit nějaké vytrvalejší deště, to se pak na kluzké skále dělat prostě nedá,“ připomněl vedoucí party Stanislav Klaudy. „Děláme už třetí etapu sanace tohoto skalního masivu a pokud mohu srovnat, je právě tahle ta nejtěžší. Skála je v těchto místech zvlášť silně narušená, na předchozích etapách odpadávaly velké bloky, ale tady je to drobná suť, hrachovina,“ dodal Klaudy.

Více najdete v Českokrumlovském deníku dnes, ve středu 5. září.