Mezi 4000 skauty z různých zemí světa tedy tentokrát díky sponzorům, kteří se hledali opravdu těžce, nechybělo ani 15 skautů z kaplického junáckého střediska Sirius, 28 skautů z Českého Krumlova a 13 z Holubova.
Ve francouzském Gundershoffenu si během čtyř dnů užili jak třicetistupňových veder, tak naopak nedělní zimy spojené s průtrží mračen. Ale především rozmanité zábavy a nových kamarádů, mezi kterými se zejména kapličtí skauti už pohybovali jako „ostřílení vlci“.
„Děti už neměly problémy s komunikací jako dřív. Na minulém podobném setkání si zdokonalili angličtinu, nestyděli se, a tak se jim tam dokonce podařilo rozjet nový způsob výměny,“ líčil včera vedoucí Siria Jiří Angyal. „Díky nim si skauti nevyměňovali navzájem jenom šátky, odznaky či nášivky, ale také potraviny,“ říkal s úsměvem. Nápad skautů z Českokrumlovska, jež mezi své kamarády vyrazili s tatrankami, se ve francouzském intercampu tak ujal, že se v táboře rozšířil jak lavina. A tak si kapličtí skauti přivezli domů na ochutnávku třeba burákové máslo, chlebové placky, rýžové sušenky s čokoládou, slané sušenky barevné jako lentilky nebo nutely s netradiční příchutí.