Návštěvníci všeho věku se mohou přijít do školy podívat od 14 hodin. To je ideální příležitost pro rodiče a odrůstající děti seznámit se s tím, jak studium na škole i učilišti vypadá, jaké obory tyto školy nabízejí.

Na střední odborné škole zdravotnické mohou žáci po čtyři roky studovat obory Zdravotnický asistent a Sociální péče, oba končí maturitou.

Učiliště zase nabízí tříleté učební obory zakončené zkouškou a výučním listem, a sice obory Kuchař (ka), Zedník, Truhlář, Prodavač (ka). Kromě toho na odloučeném pracovišti, Středisku praktické výuky Pod Kamenem, je možné získat praktické dovednosti v oborech Instalatér, Malíř, Klempíř, Tesař a Pokrývač. I tam budou dnes očekávat zájemce o tyto obory.

„Ve škole je možné od 14 hodin a pak každou půlhodinu získat všeobecné informace, spatřit praktické ukázky z činnosti oboru Zdravotnický asistent či prezentaci oboru Sociální péče,“ naznačil zástupce ředitelky školy Miroslav Grabec. „V přízemí se představí učňovské obory, takže mimo jiné bude možné pozorovat flambování či ukázku vyřezávání.“

Program dne

Učebna č. 204: Všeobecné informace – prezentace, výklad
Učebna č. 301: Zdravotnický asistent – ukázka praktických pomůcek, měření krevního tlaku
Učebna č. 304: Sociální péče – prezentace foto, video, praxe, uplatnění v pracovním procesu
Přízemí: Kuchař–číšník – ukázka flambování a vyřezávání
Přízemí U–VT1: Prodavač – prezentace oboru
Učebna č. 205: Zedník – ukázky odborných předmětů
Učebna č. 205: Truhlář – ukázky odborných předmětů
SPV Pod Kamenem: praktická výuka učebních oborů