Například letos se součástí slavností stane také 18. Setkání hornických a hutnických měst a obcí ČR, a to v nebývalé síle, protože pro letošek převzal štafetu pořadatelství Český Krumlov.

Díky tomu mohou diváci v Krumlově v sobotu zažít neobvyklou podívanou: od 14 hodin se od divadla vydá městem do pivovaru průvod, v němž se představí 65 spolků a kapely, které je doprovázejí, takže dohromady by v něm mělo jít kolem osmi set lidí.

Svatováclavské slavnosti jsou opět třídenní, takže už dnes v poledne začal na krumlovském náměstí svatováclavský jarmark a tentokrát je opravdu vydatný. Pochopitelně na něm nechybí ani výborný burčák.

Zlatým hřebem pátečního večera budou koncerty na náměstí. Českokrumlovskou swingovou kapelu Black Bottom vystřídá česká rocková legenda, zpěvák Roman Dragoun. „Každý rok pořádáme koncerty v jiném žánrovém duchu," řekl včera ředitel Městského divadla v Českém Krumlově Jan Vozábal. „Letos jsme se zaměřili na rock. Roman Dragoun tu dlouho bydlel, takže je vlastně místní, proto zde bude mít svůj recitál."

A pak přijde Supergroup.cz. „To je kapela složená z muzikantů, které si v hlasování zvolili hudební fanoušci. Je to taková kapela snů," přiblížil Jan Vozábal. Čili třeba na kytaru hraje Michal Pavlíček, na klávesy Roman Dragoun, zpívá Kamil Střihavka. „Koncertů v tomto složení není mnoho , proto je to výjimečná příležitost to zažít," poznamenal Jan Vozábal.
Neméně unikátní jistě bude sobotní koncert od 20.30 hodin krumlovské kapely Chlapi v sobě a dětského sboru Medvíďata. Společně na jednom pódiu zazpívají známé popové pecky.

Lákadlo připravilo i českokrumlovské seskupení Proradost. Již loni zahájilo svůj program nazvaný Podzemí Proradost. Letos umožní zvídavým návštěvníkům vstup do dalších míst pod zemí, kam se jindy těžko dostanou. Budou to třeba archivní vinné sklepy pod Renesančním domem na 5. zámeckém nádvoří, sklepy na 3. nádvoří zámku nebo podzemí letohrádku Bellárie a další.

Pochopitelně nemůže chybět tradiční setkání Václavů a Václavek. Opět se zapíšou do pamětní knihy a také si odnesou nějaký ten dáreček, jako třeba českokrumlovský karamel od Vaška.

Podrobný program najdete v tištěném vydání Českokrumlovského deníku dnes i v sobotu.