A jejich návštěvníci se mají na co těšit. Pořadatelé přichystali program, který zahřeje na duši a navodí příjemnou, pohodovou atmosféru.

Už v pátek od 16 hodin město roztančí folklórní soubory, které se představí v tradičním Mezinárodním folklórním festivalu. Soubory v pátek potkáte při svých procházkách ulicemi města.

Na náměstí se pak o příjemný hudební zážitek postará folklórní trojlístek ve složení Nezmaři, Epydemye a Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem.

„Každoročně se snažíme návštěvníkům připravit něco jiného a jinak tématicky slavnosti zaměřit," řekl včera za organizátory Jan Vozábal, ředitel Městského divadla v Českém Krumlově. „Před lety nám tu hráli Žalman a Nezmaři. Lidé si s nimi zpívali, atmosféra byla perfektní, bylo to moc hezké. Tak jsme si řekli, že po loňském rockovém večeru by mohl být pěkný večer folkový."

Zahrají převážně Jihočeši. Mezi ně náleží mladá skupina Epydemye, která v Krumlově představí své nové cédéčko. „Wabi Daněk tu léta nebyl," doplnil Jan Vozábal. „Při setkání s ním jsme o tom pořád mluvili, tak jsme ho nyní pozvali. Přijede s Milošem Dvořáčkem. Myslím, že to bude pěkné, pohodové zakončení pátečního večera," míní Jan Vozábal. Na folklórní vlně se ponese rovněž sobotní program. Vystoupení jednotlivých souborů doplní večerní koncert kapely Bran, která náměstí zalije hudbou vycházející ze starých keltských bretaňských lidových motivů.

Ale na programu bude mnoho dalšího. Eggenberská tancovačka, dětské zábavné odpoledne, Svatováclavská noc otevřených muzeí a galerií. Ale zájemcům se dostane i poučení, protože třeba zpracování vinné révy budete moci vidět na terase hotelu U Malého Vítka, kde bude k ochutnání rovněž vinný mošt.

Během neděle se na náměstí odehraje příběh Cyrila a Metoděje. Tato roadshow obsahuje divadlo, kvízy, hry, řemesla, hudbu a jiné. „Za tím stojí východomoravská společnost, která k výročí moravských věrozvěstů připravila kompletní program, se kterým putuje po republice," přiblížil Jan Vozábal.

Pochopitelně o slavnostech nebude chybět setkání Václavů a Václavek, Svatováclavský trh, prohlídky města či Svatováclvaské fotografování Fotoateliéru Seidel. Adrenalinoví nadšenci si mohou sjet lanovou dráhou nad Vltavou. V pondělí vše uzavřou prohlídky kostela a kaple sv. Václava a večerní Svatováclavské mše svatá.