Právě rekonstrukce kašny se stala zásadním důvodem pro přesun hlavní scény slavností z náměstí Svornosti do pivovarských zahrad. Historický trh se také musí přesunout ze zámku do Městského parku. Podle místostarostky Jitky Zikmundové to ale nebudou jediné změny.

Další novinky

„Chceme akci zatraktivnit jak pro občany, tak i pro turisty a návštěvníky. Letošní slavnosti se v pátek ponesou v duchu modelu otevřeného města, kdy se ještě vůbec nebude platit vstupné,“ zdůraznila místostarostka Zikmundová. Jak ale ihned doplnil ředitel Městského divadla Jan Vozábal, v pátek diváci přece jen za něco zaplatí. „Večer se totiž uskuteční v Pivovarských zahradách koncert světoznámé kapely Blackmore´s Night. Vstupné na tento koncert je 650 korun,“ upřesnil Vozábal s tím, že koncert sice spadá do termínu slavností, ale jde mimo jejich rámec.

Zkracuje se nedělní program, který je naplánovaný pouze na dopoledne, a to v podobě přesné kopie historického průvodu, který Českým Krumlovem prošel v roce 1968.

Takřka pětimilionový rozpočet akce je opět plánovaný jako vyrovnaný. Přesto chce vedení města kasičku Slavností rázantně doplnit o další finanční zdroje, než je vstupné. „Pro letošní rok se nám podařilo najít silné sponzorské a reklamní partnery. Do budoucna chceme také zavést jakýsi institut dárců, kteří by mohli na akci přispět,“ dodává místostarostka Zikmundová.