Město vypsalo výběrové řízení na nového ředitele. Vzhledem k tomu, že vedení města už několik měsíců projednává možný prodej této své firmy, vyvstává otázka, jak dlouho může nový ředitel na svém budoucím postu vůbec působit? A nejen to. Má vůbec smysl hledat na tak přechodnou dobu nového ředitele?
„Kdo, jaký člověk, se může za takové situace přihlásit do tohoto výběrového řízení?“ vznesl jeden z dotazů na čtvrtečním jednání zastupitel Miroslav Máče. „Na tuto přechodnou dobu, která může trvat třeba pouze jeden měsíc, by mohl být pověřen řízením někdo z náměstků nebo jednatelů.“
Jednateli této společnosti jsou starosta Luboš Jedlička a ředitel JVS, bývalý starosta a nyní radní Antonín Princ. Tato možnost by tedy mohla znít logicky.
„Firma Služby města, která má 70 zaměstnanců a čtyřicetimilionový obrat, nemůže fungovat tak, že by ji řídil jeden z nás dvou, například jako ve vedlejším pracovním poměru,“ konstatoval včera Jedlička.
„Navíc k možnosti řídit firmu, která vykazuje taková čísla, se do výběrového řízení může přihlásit i člověk, jenž to pojme jako svoji šanci. Dokud totiž nerozhodne zastupitelstvo, tak nikdo z nás nemůže tvrdit, která z budoucích variant vývoje Služeb města se přijme.“
O definitivním prodeji Služeb totiž stále není rozhodnuto. Další podkladové materiály se budou předkládat zastupitelům až na jejich červnovém jednání. A i kdyby zastupitelé rozhodli v tu dobu, není podle starosty vyloučeno, že výběrové řízení na prodej obchodního podílu firmy se povede třeba do Vánoc.

Více v sobotním (26. května) vydání Českokrumlovského deníku.