Letošní zimní sezona se od té minulé, která se do historie lyžování v regionu zapsala mimořádným nedostatkem sněhu, prozatím moc neliší. Menší sjezdovky marně čekají na sníh, vleky části z nich se ještě nerozjely.

Výjimkou jsou pouze Frymburk, Věžovatá Pláň a kupodivu Jaroměř. Ale i lidé směřující do Věžovaté Pláně mohou až do poslední chvíle těžko uvěřit, že na sjezdovce leží dostatek sněhu. Kousek od sjezdovky člověka při pohledu do vůkolního lesa spíše napadají myšlenky na sběr hub. Ale tamní sněhová děla tu odvedla svou práci, a tak se na sjezdovce skutečně mohou prohánět lyžaři. I když se k ní v sobotu nejprve museli proklouzat po zledovatělém sněhu.
„Mysleli jsme, že tu sníh nebude,“ přitakala rodina Ilony Filípkové z Hrdějovic. „Je to tu fajn. Letos jsme tu poprvé, a to od rána. Dětem se tu moc líbí. Jsme spokojeni,“ ujistila.

„Teď jsme přijeli, takže máme za sebou teprve první jízdu. Jde to, je to lepší než nic,“ konstatovala rodina s malým dítětem z Českého Krumlova, která si nepřála zveřejnit jméno.

„Teď, když se sněhové podmínky zhoršují, je návštěvnost normální. Škoda, že takhle lidé nechodili o vánočních prázdninách, kdy byla super lyžovačka,“ lituje provozovatel sjezdovky Václav Mazák.

Z mizejícího sněhu a zejména z nepříznivé předpovědi počasí, která slibuje další oblevu, začínají nervóznět i provozovatelé sjezdovky Brloh Rohy. „Také hlavně proto, že nám sem pořád volají lidé,“ uvedl Jiří Tancer. „Co se dá dělat, počasí neporučíme. Ale potřebovali bychom, aby se nám začali vracet investice vložené do rolby, kterou jsme si pořídili loni, kdy se ovšem sezona také nevyvedla. Zatím nám na sjezdovce drží uježděná deseticentimetrová vrstva sněhu, ale je to ledovka,“ dodal.

Brložskou sjezdovku o letošní zimě ale vyzkoušeli zatím jenom ti, kdo se o ni starají.