Šestatřicátý ročník Rallye Český Krumlov přivedl do regionu 83 startujících posádek a stovky pracovníků doprovodných týmů. Jako každý rok se soutěžilo, ale jako každý rok se soutěž silně promítala i do lidských osudů zúčastněných. Jedním z nich je i člen redakce Českokrumlovského deníku Pavel Kacerovský, který plní roli spolujezdce – navigátora.

Splněný sen

„Přesně před rokem, 3. května, se nám spolu s řidičem Pavlem Stráským rozplynul jeden z dětských snů. Po několikaměsíčních přípravách na domácí soutěž se rozhodl motor naší škodovky říct dost hned po čtvrteční testovací rychlostní zkoušce. Dlouho očekávaná rallye tak pro nás skončila dřív, než vůbec stačila odstartovat. Kdo to sám nezažil, ten to asi nepochopí. Tekly nám slzy,“ popisoval loňské obrovské zklamání Pavel Kacerovský z Č. Krumlova. „Smůla se nás potom držela celou sezonu. I proto jsme se rozhodli letos směřovat veškerou pozornost jen na Krumlov. Auto bylo připraveno skvěle, avšak na představení posádek do pivovaru jsem opět přišel bez něj. Před technickými přejímkami totiž přestalo dobíjet. Jak se později ukázalo, byl to naštěstí jen jeden jediný problém, který nás na letošní domácí rallye potkal,“ okomentoval navigátor.

Do cíle přijeli jako pátí mezi historickými automobily a vyhráli svoji třídu. Do roka a do dne se tak oběma sen konečně splnil. „Když jsme přebírali zlaté poháry, byl to pro nás zatím nejúžasnější zážitek naší soutěžní kariéry,“ radoval se včera spolujezdec vítězné posádky Pavel Kacerovský.

Partneři i přátelé

Dvaačtyřicetiletý Otakar Hanáček a sedmadvacetiletá Pavla Šnoblová, nepříliš častá kombinace řidiče muže a navigátorky ženy. Navíc je pojí ryze kamarádský vztah. „Naše kombinace má své výhody i nevýhody. Jsme na sebe zvyklí, známe své chyby i přednosti,“ dodal Otakar Hanáček s tím, že na rozdíl od jiných mužů jemu rozhodně nevadí, když mu žena mluví do řízení, naopak. „Já mohu do řízení mluvit pouze v průběhu závodu,“ dodala se smíchem Pavla Šnoblová. Závodění je pro ni adrenalinový zážitek. „Bojím se jako každý, ale vzhledem k tomu, že už jsme jednou skončili v kotrmelcích a nic se nám nestalo, věřím, že budeme mít štěstí i nadále.“

Možná, že to tak nakonec doopravdy bylo, protože tato posádka havarovala v páté rychlostní zkoušce. Naštěstí bez vážnějších následků.