Také je mrzí, že dodneška nebylo upraveno ochranné pásmo kolem koněspřežky, které jim, ale hlavně obyvatelům Holkova, strašně svazuje ruce. Proto jako na smilování čekají na to, až bude dokončen nový územní plán.

„Návrh územního plánu byl projednán s veřejností, teď čekáme na vyřízení námitek a začátkem jara by mohlo dojít na projednání čistopisu. Pak už nebude nic bránit tomu, abychom se konečně pustili do příprav na stavbu v lokalitě Jih,“ doufá starosta Velešína Josef Klíma.

Další významnou lokalitou v územním plánu je průmyslová zóna, která se utěšeně rozšiřuje.

Novou firmou, která se chystá postavit svůj areál u Velešína, je společnost HEAT Sport, která vyrábí sportovní potřeby. „U nás bude mít firma kompletační sklad, v němž bude vznikat vybavení pro lyže,“ řekl starosta. „Teď je vše ve stadiu územního řízení stavebního povolení. Pokud vím, společnost chce v novém provozu v sousedství letiště pro ultralehká letadla zahájit činnost už letos,“ dodal.

Jaká tam vznikne pracovní příležitost pro obyvatele Velešína, se teprve ukáže. Firma ve velešínském logistickém centru zpočátku údajně nezaměstná víc než deset patnáct lidí.

„Zóna se rovněž rozroste o autoopravnu a pneuservis místního automechanika. V průmyslové zóně ale také musíme vyřešit majetkoprávní vztah k cestě,“ doplnil Josef Klíma. „Jejímu rozvoji rovněž chceme pomoci vybudováním kanalizace a vodovodu.“