Už pátý rybník v sobotu lovili českokrumlovští sportovní rybáři a dalších pět je ještě čeká. Od počátku října víkend co víkend věnují výlovům. „Ti, co nebyli vzhůru celou noc, vstávali kolem čtyř hodin ráno,“ řekl hospodář Místní organizace Českého rybářského svazu Český Krumlov Petr Bareš. Zatímco většina obyvatel regionu v peřinách ještě nevěděla o světě, rybáři připravovali vše potřebné. Kolem osmé hodiny ranní už rybí osádka holubovského rybníka putovala na břeh a z kádí do auta.

 

Na talíři nekončí

Ryby v péči sportovních rybářů mají ale podstatně lepší vyhlídky než ryby tržní. Ryby vytažené z rybníků sportovními rybáři neskončí o Vánocích houfně na talíři, ale mají naději na dlouhý život. Ovšem pokud neskočí na háček některému z lovců.

„Všechny ryby z holubovského rybníka jdou do Lipna. To máme zarybnit 39 metráky plus vody našeho revíru 10 metráky,“ řekl Petr Bareš. „Uvidíme, jak to tady dopadne. Ale podle toho , jak se to zatím vyvíjí, měli bychom plán splnit a nejspíš ho i překročíme,“ dodal.

Výlov co výlov jsou u rybníků vidět stejné tváře. „Celou partu znám, je s nimi legrace,“ usmívala se u ohýnku na břehu Irena Soukupová, která u výlovů chybí málokdy a nalévá prokřehlým rybářům čaj a kávu. „Mám mezi nimi manžela, zetě a vnuka. Jsou do rybařiny celí žhaví. Mladý s kamarády hlídal do rána,“ líčila.

Celý článek si můžete přečíst v pondělním (22. října)