Malí i velcí hokejisté se po dlouhých letech dočkají komfortu hodného okresního města. U zimního stadionu už se
v plné kráse skví nová budova za zhruba patnáct milionů korun, v níž hokejisté najdou zázemí a pěkné prostorné šatny.

Kabiny stojí nad zemí na sloupech, takže to budí dojem, že pod patrem se bude parkovat. „Patro kabin je nad námi, protože úroveň pětisetleté vody při povodních v roce 2002 dosahovala až sem," ukazoval Karel Kašák, předseda HC Slavoj Český Krumlov, do výšky nad svou hlavou. „Tady dole by v budoucnu měly být kabiny pro veřejnost. V nich voda nic nezničí, budou to jenom místnosti, kterými voda proteče. Původně jsme chtěli postavit dvě nebo tři patra, ale protože bychom s takovými náklady patrně neuspěli při žádosti o dotace, zatím projektant spodek a vršek z projektu vyjmul. Vše je ale připravené k tomu kdykoliv to bez problémů dodělat."

V současnosti hokejový klub spolu s vedením města řeší, jak naložit s pozemky okolo stadionu a koneckonců i s budovou do budoucna, protože provozovat ji bude pro klub značnou finanční zátěží.

„Majitelem kabin a části pozemků je klub. Kabiny musíme provozovat my, ale všichni se hokeji věnujeme v podstatě dobrovolně," vysvětloval Karel Kašák.

„Nikdo z nás tu není zaměstnán, avšak nyní tu bude muset být zaměstnán údržbář. Proto bychom byli rádi, kdyby jednou veškerý majetek hokejového klubu převzalo do svého majetku město, podobně, jako má ve vlastnictví sportovní halu či atletický stadion," naznačil budoucí vizi Karel Kašák.

Plocha před stadionem momentálně nepůsobí příliš vábně. Potřebovala by vyklidit a hlavně upravit, aby tam vznikla pěkná parkovací plocha. Kus této plochy, část před kabinami směrem k silnici, patří klubu, zbytek je města.

„Město tu v tom parkovišti má potenciál, mohlo by ho provozovat jako parkoviště ostatní a příjmy z něho by mohly vydělávat na provoz sportovních areálů. A vypadá to, že současné vedení města není proti tomu," doufá Karel Kašák.

„Na radě jsme dojednávali doladění zimního stadionu," potvrdil starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. „Po dlouhých letech se podařilo najít shodu mezi hokejovým klubem a městem. Zabýváme se tím, že až nám klub stavbu převede, začleníme parkoviště do parkovacího systému města. A pak se bude postupně pokračovat dál v investicích do zimního stadionu. Budeme proto žádat o další dotace."

Starosta zdůrazňuje, že je třeba, aby v Českém Krumlově fungoval především mládežnický hokej.
„I na to máme shodné názory," přitakal Karel Kašák. „Vnímáme sport jako součást výchovy mládeže, sportování dětí, kterých do oddíku dochází od 15 do 170, je třeba pozvednout a rozšířit. Město by to mělo podporovat. A současná radnice to podporovat chce," těší Karla Kašáka.

Více čtěte ve středečním vydání Českokrumlovského deníku.