"Komu nebude stačit namátková vizuální kontrola bytu či domu hlídkou při běžné kontrole města, která je zdarma, může požádat o krátkodobé napojení svého objektu na pult centrální ochrany," přiblížila mluvčí radnice Jana Zuziaková. V hlídaném objektu s pevnou telefonní linkou budou rozmístěna pohybová čidla, která v případě, že do objektu někdo vnikne, okamžitě vyhlásí poplach na městské policii a telefonicky dají zprávu majiteli a osobám pověřeným v nepřítomnosti zastupováním.

"Tuto službu už pochopitelně není možné poskytovat bezplatně. Poplatek činí 250 korun za prvních pět dnů a 50 korun za každý další den," upozornil velitel městské policie Jan Šítal. Zájemci o běžnou kontrolu či kvalitnější ostrahu vyplní v kanceláři velitele formulář s údaji o objektu, který po návratu dostane i se záznamem o provedených kontrolách. Při vizuální kontrole stačí dohodnout se den předem, ale při hlídání objektu pomocí pohybových čidel je nutné kvůli jejich instalaci a napojení kontaktovat městskou policii týden před odjezdem.

Informace na telefonech 380 766 309 - sekretářka, 380 766 346 - prevence kriminality, 380 766 308, 380 711 451 - služebna městské policie.