Už několik developerských firem projevilo zájem o pozemky sousedící s českokrumlovským sídlištěm Mír. Také šest renomovaných urbanistů z Českého Krumlova, Českých Budějovic a Pardubic se ucházelo o možnost vypracovat studii rozvoje pozemků mezi českokrumlovským sídlištěm Mír a domoradickou nákupní zónou. Tu měli vypracovat ve dvou variantách. První by měla být přesně v mezích současného platného územního plánu města. Druhá bez ohledu na tento plán. Město ale vyhlásilo tomuto kroku stopku.

V principu jde o to, že za takovou studii by město utratilo například půl milionu korun. Ovšem zájemci o danou lokalitu by měli buď jiné představy, nebo by se studií nechtěli nechat svázat. A nebo už by měli vypracovanou svoji, která by teoreticky mohla být ještě zajímavější.

Zjednodušeně řečeno, logika věci velí: „Ať si studii zpracuje případný investor sám. Město ji pak schválí, nebo ne.“

Územní plán města tady počítá s bytovou výstavbou a občanskou vybaveností.

Starosta říká, že filozofie je zřejmá: „Využít cizí investici s tím, že bychom jim nadefinovali, jaké veřejně prospěšné stavby chceme v souvislosti s obchodním centrem vybudovat ve městě – kruhový objezd, autobusové zastávky, parkoviště a silnici, která dnes vede pod dětským hřištěm a která by navazovala na potřebný kruhový objezd.“

Více se dočtete v dnešním (středa 20. února) vydání Českokrumlovského deníku.