V tekoucí hmotu změnilo pálící slunce úseky silnice mezi Pořešínem, Žďárem a Kaplicí. Komunikaci využívají nejenom cyklisté, protože po ní vede cyklotrasa, ale také autobusy a nákladní tahače, které až do úterka ze silnice trhaly asfalt.

„Je tam nyní sice umístěná značka povolující nejvýše třicítku, ale na to se většina řidičů vykašle. Jasně vidím, že tahače tam jezdí rychlostí mnohem vyšší,“ líčil včera Jaroslav Jakubčo, který má v té oblasti zahradu a jezdí tam směrem od bývalého kaplického Jihostroje. „Včera jsem tam jel v šest hodin večer a ten povrch doslova tekl. Jak to pak muselo vypadat mezi jednou a druhou hodinou odpoledne?! Už jsem myslel, že to raději vezmu po louce,“ dodal.

„Tato kritická situace pro nás není žádnou novinkou, trvá už asi jeden a půl roku,“ řekl Miroslav Trs z odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Kaplici. „Dodavatelská firma pravděpodobně udělala nekvalitní povrch. Správa a údržba silnic se už dohaduje o reklamaci v záruční lhůtě. O situaci víme, všechny podniky a organizace na to upozorňujeme,“ doplnil.

Celý článek si můžete přečíst v dnešním (středa 18. července) vydání Českokrumlovského deníku.