Náhlé ochlazení rychle vyhnalo nastřádané teplo z bytů. Lidé v Českém Krumlově odkázaní na teplo z centrálních výměníků ale do včerejšího rána marně čekali na zahájení topné sezony.

„Ráno teploty nemají daleko do nuly, přes den je maximem 15 stupňů, a teplárny nic. Přitom přes den se v bytech zdržují hlavně nemocní, ženy s dětmi nebo důchodci. Pobývat doma je teď spíš za trest,“ posteskla si Helena Javorová z paneláku na sídlišti Mír. „Skoro se ani nevyplatí vylézat z postele. Mám na sobě několik vrstev oblečení a začínám přemýšlet o rukavicích. Přitom Kapličtí se prý už hřejí u kamen. Jak dlouho to ještě máme vydržet?“ ptá se.

Ale dnes už by se Krumlovští doma klepat zimou neměli. „Během dopoledne se začne topit,“ ujistil včera ráno Petr Jesenský, technik společnosti Triumfa. „Kontaktovali jsme naše dodavatele, kteří postupně spustí všechny centrální výměníky tepla. Tedy v části Za Nádražím, na Míru, Špičáku, dole na Plešivci I,“ řekl. „Sbíráme podněty od lidí, kteří chtějí zatopit. A protože už volají, spouštíme to,“ vysvětlil.

Více najdete v Českokrumlovském deníku dnes, ve čtvrtek 6. září.