V celokrajské soutěži měst a obcí v třídění odpadů se z českokrumlovského regionu na nejvyšším místě ocitl Dolní Třebonín. Obec si svým přístupem k třídění odpadů vydobyla třetí místo.

„Myslím, že to je krásné umístění v takové veliké konkurenci,“ těší starostu Dolního Třebonína Pavla Ševčíka. Soutěž nazvaná My už třídit umíme se konala v rámci celokrajské odpadové kampaně. Ceny si vítězové soutěže převzali v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích.

Cílem kraje a obalové společnosti EKO–KOM bylo zvýšit zájem veřejnosti o třídění odpadů a zvýšit počet obyvatel kraje, kteří odpady soustavně třídí. Jihočeský kraj je v současnosti na 9. místě mezi kraji republiky ve výtěžnosti sběru využitelných složek komunálních odpadů, kampaň má pomoci toto umístění zlepšit.

„Soutěže se automaticky zúčastnily všechny obce Jihočeského kraje, které jsou zapojeny do systému EKO–KOM. V soutěži byly rozděleny do kategorií podle počtu obyvatel,“ uvedl Milan Tomík z agentury, která má kampaň i soutěž na starosti. „Hodnotila se výtěžnost tříděných plastů, skla, papíru a kvalita sběrné sítě obcí,“ přiblížil.

Soutěž se uskutečnila od 4. čtvrtletí 2006 do 3. čvrtletí letošního roku. Zapojilo se do ní 484 obcí a měst z celého kraje. Dolní Třebonín uspěl ve své kategorii obcí s 500 až 2000 obyvateli.