Rekonstrukce separační haly, která vyhořela 20. listopadu 2006, byla ve středu 27. červnaslavnostně završena jejím znovuuvedením do provozu. „Necelé dva miliony korun stála rekonstrukce haly, 3 950 000 korun stála technologie a řádově půl milionu šlo na další drobné úpravy a čištění,“ vyjmenoval včera ředitel Služeb města Český Krumlov Josef Pešl. Kromě lisu na odpad, který je výkonnější než ten původní, je hala v přesně takovém stavu jako před požárem.
Ředitel si velmi chválil spolupráci s vedením města při realizaci oprav. Téhož názoru byl i starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička: „Jsem rád, že se podařilo halu i linku zprovoznit v tak krátké době, a naše spolupráce byla opravdu vzorná. Po požáru padaly i návrhy halu strhnout a postavit to celé znovu. Dnes je vidět, jaký by to byl nesmysl,“ konstatoval starosta.
„Policie postupně vyloučila variantu, že požár způsobila chyba našich zaměstnanců, nebo technickou závadu na zařízení,“ upřesnil Pešl. Jako otevřená podle něj zůstává poslední možnost, a sice, že už se zdroj ohně přivezl s některými odpadky v jednom z kontejnerů.