Několik nádvoří, rozlehlý park, dlouhá trasa. Dezorientace na českokrumlovském zámku není kvůli velké rozloze nic výjimečného, což potvrzuje i několik turistů. Dosavadní informační systém patřil sice k těm přehlednějším, přesto se správa zámku rozhodla orientaci v areálu ještě více zjednodušit. Tento týden by se měly objevit nové informační cedule.

„Budou to úplně nové desky, tabule, prostorová kresba areálu s vysvětlivkami. V současné době funguje deset zámeckých provozoven od infocentra na prvním nádvoří po barokní divadlo na pátém nádvoří. Není divu, že je občas návštěvník dezorientován,“ řekl kastelán Pavel Slavko.

Jaké nádvoří?

Některým návštěvníkům dělá problém určit, na jakém jsou vlastně nádvoří. Myslí si, že zámek začíná až u medvědů.

„Na první pohled první nádvoří nevypadá, že by patřilo k zámku. Na druhou stranu mě překvapilo, že zde nejsou žádné stánky s občerstvením a tak,“ zmínila Lucie Jakubová z dalekého Ústí nad Labem.

„Tak nemůžu říct, že bych se zde ztratila. Pokud jsem ale hledala určitý objekt, tak mi to trošku trvalo, ale to je myslím jenom můj problém,“ smála se Jana Nožecká z Prahy. „Měly jsme s kamarádkou docela problém najít Václavské sklepy, přitom je to tak jednoduché,“ dodala.

„Nový informační systém by měl zjednodušit orientaci v areálu. Bude sloužit k tomu, aby návštěvník nemusel supět do kopce a vztekat se. Aby mohl najít v klidu pokladnu, informace, záchody. Mohl si sednout na čistou lavičku a kochat se prostředím,“ dodal kastelán.