Třináct autobusů přivezlo v sobotu do Českého Krumlova stovky touroperátorů z Latinské Ameriky. Většina z nich spatřila krásu Českého Krumlova poprvé a navzdory tomu, že Američané městem prakticky jenom proběhli, odjížděli naprosto nadšeni.

„Český Krumlov je velmi krásný,“ přitakal Walter Shaw Garay se svou přítelkyní Carmen Gonzales z Mexika. „Český Krumlov má turistům z naší země určitě co nabídnout. O Praze se u nás ví a vidíme, že Český Krumlov je po ní druhý nejkrásnější,“ podělil se pár o své čerstvé dojmy.

Latinskoameričtí touroperátoři, tedy lidé, kteří pro turisty například zajišťují program, se do Českého Krumlova vypravili v rámci prezentace České republiky, kterou pořádá agentura Czech Tourism. Američtí touroperátoři, sdružení v asociaci OMVESA, podnikají do pondělí poznávací zájezdy kromě Jihočeského kraje také do kraje Karlovarského a Prahy.

Poprvé v Česku

„Tyto konference se doposud většinou odehrávaly na španělské půdě a teď se podařilo dostat ji do Karlových Varů,“ vysvětlil Daniel Kintzl z Infocentra Český Krumlov. „Od návštěvy si slibujeme, že sem v budoucnu turisté z těchto zemí zamíří a zařadí tuto nabídku do svých katalogů, ale chvíli potrvá, než se sem naučí jezdit.“

„Byli super, klasičtí Španělé. Živelní, hned se mi rozutekli,“ líčil s úsměvem Michal Brabec, českobudějovický průvodce skupiny Kolumbijců. „Postupně ale pochopili, co od nich očekávám. Český Krumlov na ně udělal úžasný dojem. Například jejich průvodkyně, která z Čech zná jenom Prahu, byla Krumlovem strašně překvapená a úplně unešena. Jenom stoupání do kopce se jim moc nelíbilo,“ smál se.

Více si můžete přečíst v pondělním (25. února) vydání Českokrumlovského deníku.