Na konci června region vykazoval 5,6 procenta, zatímco celá Česká republika uváděla průměr 6,3 procenta. Na jedno volné pracovní místo připadá na Českokrumlovsku pouze 2,7 uchazeče. Čili rovněž méně než činí celorepublikový průměr.

Největší nezaměstnanost na Českokrumlovsku vládne v mikroregionu Vyšší Brod, kde nezaměstnanost na konci června činila 8,15 procenta. O něco lépe, ale podobně, je na tom Hornoplánsko se 7,98 procenta. „A Kaplicko si stojí o dost lépe než mikroregion Český Krumlov. Tak tomu bylo ale už v předchozích měsících,“ připomněl vedoucí oddělení trhu práce Luboš Mlčák z českokrumlovského úřadu práce. Kaplicko vykazuje míru nezaměstnanosti 5,41 procenta a oblast Českého Krumlova 6,10 procenta.

Nulovou nezaměstnaností se pyšní Zvíkov a nejnižšími čísly Srnín (1,67 %), Věžovatá Pláně (1,72 %), Zubčice (2,55 %), Nová Ves (2,59 %) či Mojné se svými 2,83 procenta. „Například Srnín takhle nízko s nezaměstnaností ještě nebyl,“ poznamenal Luboš Mlčák.

Průměrný věk uchazeče o práci na Českokrumlovsku za uplynulá dvě čtvrtletí činí 40,6 roku. Průměrná doba evidence jednoho uchazeče na úřadu práce dosahuje již 679 dní. „Je tedy delší než dva roky,“ poznamenal Luboš Mlčák. Lidé, kteří docházejí na úřad práce více než půl roku, náleží k těžko umístitelným lidem a tedy mezi dlouhodobě nezaměstnané. Takových je 1281, což je šedesát procent z celkového počtu nezaměstnaných.