Nicméně díky příznivému počasí se v říjnu počet lidí bez práce drží prakticky na stejné výši. Čili na konci října na 3868 dosažitelných uchazečů o zaměstnání, což znamená, že na Českokrumlovsku je 8,7procentní nezaměstnanost.

„Přišel jsem o práci teď na zimu, protože zaměstnavatel mě prostě na následující období zaměstnat nemůže," říkal včera na Úřadě práce 
v Českém Krumlově třiatřicetiletý Tomáš Cako z Větřní, který je nevyučený kuchař, ale vaření ho moc baví. „Ale ocitl jsem na úřadě práce teď poprvé po mnoha letech."

Na úřad práce se přišel přihlásit také devatenáctiletý Eduard. „Dneska jsem předčasně skončil školu a hned jsem se šel přihlásit na úřad." Na otázku, co by rád dělal, nejprve krčil rameny.  „Rád bych dělal řidiče," řekl poté.
Řidičem z povolání se stal třeba  dvaadvacetiletý Tomáš Bürger z Českého Krumlova a pomohl mu k tomu právě úřad práce.  „Jsem vyučený a jezdím s kamionem asi půl roku. Předtím jsem byl tři čtvrtě roku na úřadu práce, kde jsem si na kamion udělal řidičský průkaz. Jezdit s kamionem není lehké, ale jde to. Se sháněním práce potíže nemám. Kdo práci chce, ten ji najde,"  míní.

Hůř je na tom téměř osmnáctiletý David Kandra 
z Větřní, který nedokončil střední školu, protože se přestěhovali. Práci sehnat nemůže.  „Rád bych třeba v krámu doplňoval zboží. Nečekám jenom, až co mi na úřadu práce nabídnou. Ptám se různě sám, někdy i spolu s tátou –  a pořád nic."

Českokrumlovsko  stále zůstává okresem s nejvyšší nezaměstnaností v kraji, nicméně jsou oblasti, kde jsou na tom mnohem hůř.

Více ve středečním vydání Českokrumlovského deníku.