Za své podnikatelské úspěchy byl oceněn jedenadvacetiletý David Borovka z Nové Vsi. Navzdory svému věku zvítězil v největší soutěži podnikatelů Živnostník roku Jihočeského kraje 2008. Označení – expert na zábavu – Davida Borovku přesně vystihuje.

Můžete přiblížit soutěž Živnostník roku Jihočeského kraje?
Jedná se o soutěž pro malé a střední podnikatele, do které se může přihlásit každá fyzická osoba, která nemá pohledávky u sociálky a zdravotky. Z přihlášených porota vybrala deset postupujících do krajského kola, ze kterých porota zvolila vítěze. Porota nejspíš posuzuje originalitu podnikání a celkový přínos pro okolí, dále podle mého názoru hledí na reference a podnikatelské reference za dobu podnikání.

Co podle vás stálo za vaším úspěchem?
To nevím. Doufám, že píle, nasazení a také asi i věk. Snažím se každý rok přijít s novými službami. Loni jsme přinesli na jih Čech balónkovou dekoraci a letos ji dělá zhruba pět firem. Začali jsme ji realizovat na maturitních plesech. Letos také plánujeme originalitu plesu.

Jaký byl váš profesní vývoj?
Začal jsem především jako DJ, který vyhrával CD po rádiích. Za kapesné jsem si také kupoval CD. Pomalu a jistě jsem začínal hrát na diskotékách a pak také na soukromých akcích. Peníze jsem vždy investoval zpět, ať už do CD, nebo do techniky. A vlastně vše zpět investuji i dnes. Jak přibývala technika, tak jsem mohl začít uskutečňovat i větší akce. Dále jsem při škole měl jako volnočasovou aktivitu českokrumlovské internetové rádio ICM, kde jsem pravidelně vysílal rok a půl. Dnes již na to bohužel nemám čas. Přes den vysílám na rádiu Prácheň a zbývající čas pohltí moje firma www.chciparty.cz.

Jaký je váš vztah k hudbě?
Hudba mě dostávala už od mladých let. Nikdy jsem neměl vyhraněný styl hudby, vždy mě nejvíce naplňovalo od všeho trochu.

Co si myslíte o stahování muziky z internetu?
Hudbu nestahuji, jelikož dávám přednost koupi CD. Především mi nezbývá čas na hledání po internetu v obchodech, jaká písnička by se mi hodila. Čas od času jdu nakupovat do obchodu s hudbou a nakoupím různé výběry. Obsahují vše, co potřebuji lidem předávat.

A co jako konzument? Máte čas a chuť poslouchat hudbu i doma v soukromí?
Hudbu poslouchám každý den v práci. A když se dostanu domů, tak si rád pustím nenáročnou muziku. Nemám rád při relaxaci něco těžkého, spíš by to mělo být jako kulisa.

Je podle vás na Českokrumlovsku dobrá kultura?
V Českém Krumlově jsem začínal v klubu Tornádo, takže mám k městu pozitivní vztah. Myslím si, že díky městu a neziskovkám je kultura v Krumlově na dobré úrovni.

Jaký je váš názor na diskotéky?
Diskotéky jsou vždy ošemetné. Každý podnik, který chvilku funguje, pak přijde do fáze, kdy lidé přestanou chodit. A pokud se podíváme do Č. Krumlova, myslím, že je situace dost špatná. Chybí zázemí pro lidi, kteří by chtěli v klubech moderní taneční rytmy. Takovým podnikem je snad jen Tornádo, ale účast tam není nijak valná.

Je ještě něco, co by vás lákalo dělat?
Mám zatím naštěstí hodně práce, jelikož dnes zajišťujeme akce na klíč a plánujeme rozšíření na základě požadavků našich klientů.

Děláte i svatby. Která byla na Českokrumlovsku nejzajímavější?
Nejzajímavější svatba na Českokrumlovsku byla učitě v době koncertu Markéty Irglové a Glena Hansarda, kdy jsme shodou náhod vypustili balónkové překvapení v době, kdy zněl nejznámější hit Falling Slowly.

Jak má vypadat správná párty?
Nejlepší párty je, kde se lidé baví od začátku do konce. A sázkou na jistotu je karaoke.